Category: Политика

Во Центар со Васко Ефтов продолжува на Канал 5

Новинарот Васко Ефтов продолжува на Канал 5 телевизија со неговата емисија “Во Центар“. На неговиот фејсбук фан клуб изјави “после 4 години повторно на Канал 5“. Последната емисија на Васко Ефтов на Канал 5 беше во петокот на 3 јуни 2011 година, на неколку часови пред почетокот на изборниот молк, но истата беше прекината по […]

Read More

Нова сезона од Вин Вин со Оливера Трајковска

Оливера Трајковска ја почна новата Вин Вин сезона со гостувањето на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Емисијата продолжува со емитување на 24 Вести телевизија репризни емисии може да ги гледате на јутјуб каналот на 24 Вести или на следниот линк за ВИН ВИН

Read More

Нова Саботажа од 14 септември 2015

Новата Саботажа од 14 септември 2015 на Алсат М како дел од емисијата 360 степени. Можете да ја погледнете на јутуб каналот на Алсат М.

Read More

Интевју со Петар Гошев во “Економски Магазин“

Интервју со Петар Гошев во емисијата Економски Магазин на Алсат М на тема најавата за заминувањето на Џонсон Контролс и Вистеон електроникс од слободната економска зона Бунарџик. Дали политиката на субвениционирање на странските компании во зоните е исправна?. Исто така и последниот извештај на ММФ за состојбите во Македонија. Дали е можно попуштање на Владата […]

Read More

Павле Трајанов бара истрага за “Телеком“

Поранешенот министер за внатрешни работи Павле Трајанов, бара истрага за случајот со Маѓар Телеком сметајќи го веродостојно сведочењето на Слободан Богоевски за американскиот суд. На интевјуто на НОВАТВ тој изјави дека на ова сведочење се искажани повеќе од тешки обвинение за високи политички фигури во Македонија од сите политички партии. За него е битно тоа […]

Read More

Сем Вакнин – Кому да веруваме, на ММФ или на Владата?

Сем Вакнин објави нова видео колумна преку јутјуб каналот на НОВАТВ тема на оваа видео колумна е Кому да веруваме, на ММФ или на Владата? Погледнете ја новата видео колумна

Read More

360 степени со нова сезона

Васко Попетревски ја почна својата нова сезона во својот стандарден формат и стандарден тајминг во понеделник , среда и петок од 22ч и 30 мин. 360 ги третира најактуелните теми од општеството. Снимените емисии можете да ги гледате на јутуб каналот на АлсатМ , Последните емисии од јутјуб можете да ги погледнете и тука. ЛИНК […]

Read More

Прва Саботажа за оваа сезона

Среќко Поповски ја објави првата Саботажа за оваа сезона (бр 117) на 09 септември 2015 година . Видеото е превземено до Фејсбук профилот на Среќко Поповски

Read More